Jarosław Lipke

   Dyrygent
   Trener
   Doradca
   Konsultant

 

 

 

Od ponad 20 lat prowadzi aktywne życie koncertowe, pracując etatowo kolejno jako Kierownik Artystyczny Orkiestry Kameralnej we Włocławku, II Dyrygent Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Szczecińskiej i Dyrygent Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym i na Wydziale Dyrygentury (pod kierunkiem Henryka Czyża) w Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Studia kontynuował w Wiedniu w Hochschule für Musik pod kierunkiem K. Österreichera i O. Suitnera. Wiedzę uzupełniał na kursach muzycznych m.in. u Kurta Masura oraz Kurta Sanderlinga.

Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych, dokonał również wielu nagrań archiwalnych (m.in. NOSPR, orkiestra PR w Warszawie). Obecnie występuje jako dyrygent gościnny z wieloma orkiestrami filharmonicznymi w kraju i za granicą. Dyrygował w Niemczech, Szwecji, Danii, Belgii, Włoszech, Austrii, Francji i Brazylii.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.