Mariusz Grudzień

   Trener Biznesu / Coach
   Master Trener NLP
   Interim Manager IM
   
Certyfikowany Konsultant MindSonar
   Trener Komunikacji Transformującej™
   mariusz@isd.pl 

Trener / Coach / Konsultant z 19-letnim doświadczeniem. Prowadzi projekty rozwojowe od 09.1998 r. 

Posiada wieloletnie doświadczenie konsultanta i badacza w kontekście rozwoju kompetencji zarządczych i przywódczych. Zorientowany na praktyczne patrzenie na projektowane działania by przynosiły zakładane rezultaty oraz wspierały długofalową strategię firmy. Zgłębia tajemnice liderów, którzy w wyjątkowy sposób gospodarują uwagą własną i swojej organizacji. Wspiera i rozwija talenty oraz buduje ich zaangażowanie w wyznaczaniu i realizacji strategii oraz zarządzania wdrożeniem. Cechuje go duża uważność na relacje pomiędzy osobami, procesy zachodzące w firmie, integralność osobista i zawodowa. Zgłębia paradygmat rozwoju biznesu w kontekście turkusowych organizacji.

Współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi m.in. Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu i Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy jako wykładowca studiów podyplomowych oraz na studiach MBA.

Kompetencje w zarządzaniu ludźmi, komunikacji interpersonalnej, organizacji czasu, zarządzaniu projektami, prezentacjach publicznych, prowadzeniu wielopłaszczyznowych negocjacji międzykulturowych, zdobył podczas realizacji długofalowych projektów szkoleniowych i coachingowych oraz pracując zawodowo z biznesem.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: zarządzania motywacyjnego, motywacji i automotywacji, komunikacji w biznesie, skuteczności osobistej i asertywności, technik wpływu, zarządzania sobą w czasie, sprzedaży, negocjacji, zagadnień „trudnego klienta” i „trudnych negocjacji”, zarządzania projektami, prezentacji publicznych, autoprezentacji, public relations, treningi dla trenerów na wszystkich poziomach zaawansowania, zarządzania szkoleniami w firmie oraz budowania efektywnych zespołów. Przygotowuje projekty szkoleniowe uwzględniające konkretne sytuacje zawodowe zleceniodawcy.

Prowadzi coaching indywidualny i grupowy oraz szkolenia oparte na zasadach coachingu. Tworzy programy typu ,,Executive Coaching” dla kadry kierowniczej.

Propagator techniki Toast Masters Club oraz Prezes Klubu Ludzi Sukcesu.

Głównym przesłaniem życiowym, które promuje, jest skuteczność w każdej dziedzinie życia. Cechuje go ciekawość i życzliwość w stosunku do innych ludzi, chce poznać ich sposób postrzegania i rozumienia świata. Organizator wypraw sportowo–integracyjnych rozszerzających możliwości umysłu i organizmu uczestników.

W przygotowaniu i prowadzeniu treningów wykorzystuje wieloletnie doświadczenie zdobyte na kierowniczych i operacyjnych stanowiskach. Jest praktykiem w dziedzinach, których uczy. Mechanizm kreowania biznesu poznał jako: pomysłodawca i założyciel Instytutu Skutecznego Działania, Impresariatu Artystycznego KONCERT oraz współzałożyciel Fundacji im. Mikołaja z Radomia i Towarzystwa Muzyki Dawnej. Doświadczenie w zarządzaniu zdobył kierując projektami oraz dużymi zespołami, m.in. jako: producent wieczoru artystycznego „Czar miłości dworskiej”, Dyrektor Biura Dni Ignacego Jana Paderewskiego, Dyrektor Biura IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki oraz Kierownik w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Praktykę negocjacyjną rozwija pertraktując projekty szkoleniowe i wydawnicze, kontrakty z Telewizją Polską, Polskim Radiem, zleceniodawcami eventów, sponsorami i twórcami. Tajniki prezentacji i komunikacji interpersonalnej doskonalił występując zarówno przed małą, jak i kilkutysięczną publicznością oraz współpracując z reżyserami: Marią Fołtyn i Pier Luigi Pizzim. Praktykę w sprzedaży i obsłudze klienta zdobył zarządzając ofertą powierzchni reklamowych dla firm wydawniczych oraz proponując atrakcyjne formy szkolenia. Posiada doświadczenie w realizacji projektów z zastosowaniem procedury zamówień publicznych oraz współfinansowanych ze środków publicznych.

Cały czas sam uczestniczy w ciągłym procesie doskonalenia zawodowego, ucząc się u takich autorytetów z dziedziny wprowadzania zmian i zastosowań praktycznych, jak: Jaap Hollander, Richard Bolstad, Laureli Blyth, Nathaniel Branden, Nick Kemp, Robert Dilts, Richard Bandler, John La Valle, Frank Farrelly, Achim Freyer, Suzi Smith, Hermann Müller Walbrodt, Tadeusz Niwiński, David Neenan, Iza i Marek Rudzińscy i inni.

Cechuje go ciekawość i życzliwość innych ludzi, ich sposobu postrzegania i rozumienia świata.

Zainteresowania: muzyka klasyczna, żeglarstwo, windsurfing, podróże, narciarstwo, poszukiwania nowego.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.