Piotr Wajrak

   Dyrygent
   Doktor Sztuki
   Trener
   Pedagog
   Menadżer Kultury

 

Trener, doktor sztuki i menedżer kultury. Pedagog i nauczyciel dyplomowany. Należy do grona najwybitniejszych dyrygentów polskich młodego pokolenia. Poprowadził ponad 380 koncertów i spektakli w kraju i za granicą. Otrzymał Platynową Płytę za album “O sole mio”. Jako dyrektor artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2004-2007) zarządzał całokształtem działań organizacyjnych filharmonii od projektowania programu artystycznego i kreację kampanii marketingowych przez rekrutację i organizację pracy zespołu artystycznego i biura koncertowego po negocjacje umów z artystami i sponsorami oraz pozyskiwanie finansowania projektów artystycznych. Będąc dyrygentem i kierownikiem artystycznym przedstawień w Operze Narodowej w Warszawie i Operze Nova w Bydgoszczy realizował wielkoobsadowe produkcje z koordynacją elementów artystycznych i technicznych.

Wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2005/2006). Od 1992 prowadził młodzieżowe zespoły orkiestrowe PSM im. Karola. Lipińskiego w Lublinie, PSM im. Jozefa Elsnera w Warszawie, a także Jeunesses Musicales, Sinfonia Amabile, Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Euroregionu Nysa, Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Zamościu, Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1995-2006 związany z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Dyrygent gościnny w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Operze Bałtyckiej w Gdańsku, od 1994 w Operze Nova w Bydgoszczy, a w sezonie 1993/94 dyrygent Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Zainteresowania: Prawo i bankowość. Żeglarstwo.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.